WiFi kaamera kodus - 3 kasulikku kasutusala

Laialt levinud kiire internet kodudes ja suvilates on WiFi kaamerate kasutamise muutnud ülipopulaarseks. Aina enam inimesi soovib distantsilt jälgida, mis toimub nende kodudes nende äraoleku ajal. Paljud inimesed ostavad kaameraid kindlal eesmärgil, kuid tegelikult on võimalik neid kasutada ka hoopis teistel eesmärkidel ning seeläbi saada tootest rohkem väärtust.

Otsustasime välja tuua kolm kasulikku kasutusala, kuidas WiFi kaameraid kodustes tingimustes maksimaalselt ära kasutada.

WiFi turvakaamera

Pole ilmselt üllatus, et inimesed kasutavad WiFi kaameraid kõige rohkem oma kodu turvalisuse tagamiseks. Olles tööl või puhkusel saad alati reaalajas videopilti vaadates veenduda, et sinu majas, suvilas või korteris on kõik korras. Lisaks võimaldavad enamus kaamerad salvestada ka videopilti ning seda hiljem järgi vaadata. See annab võimaluse probleemide korral liikuda ajas tagasi ja näiteks varguse korral kasutada videot varga tabamiseks.

Paljud WiFi kaamerad toetavad ka erinevaid tarkasid funktsioone, mis muudavad kaamera kasutamise väga lihtsaks ja pakuvad palju lisaväärtust. Näiteks suudavad osad kaamerad tuvastada inimese või looma liikumist ning saadavad koheselt ka vastava sisuga teate (notification) nutiseadmesse.

Lisaks võimaldavad mõned kaamerad vaatenurga muutmist distantsilt ehk PTZ funktsionaalsust (pan–tilt–zoom ehk keera-kalluta-suumi). Nii saab hästi paigutatud kaameraga näha palju rohkem kui traditsioonilise fikseeritud vaatenurgaga kaameraga.

Kindlasti tasuks ostmisel mõelda sellele, kas soovite kaamerapilti näha ka öösiti. Sel juhul tuleb kindlasti valida öörežiimi toetav seade. Peale seda peaks ka vaatama kaamera spetsifikatsioonist, kui kaugele kaamera pimedas suudab pilti näidata. See võib erinevate mudelite vahel varieeruda.

Lapse jälgimine (beebimonitor)

Teine käepärane viis kodus WiFi kaamera kasutamiseks on väikelapse või beebi jälgimine. Tänapäeval on meil kõigil olemas nutitelefonid, millel on suurepärane ekraan. Paljude jaoks on see ideaalne viis vältimaks ostmaks eraldi ekraaniga beebimonitori, mis on enamasti ka oluliselt kallim. Oleme pikemalt kirjutanud ka sellest, et miks valida kaameraga beebimonitor.

Beebi magab selili

Lapse jälgimine WiFi kaameraga on lihtne ja võimaldab näiteks lapsevanemal tööl olles näha, millega tema võsuke parasjagu tegeleb. Nii saate kodust eemal olles justkui olla oma lapsega samas ruumis ning mitte ilma jääda näiteks lapse esimestest sammudest või sõnadest.

Paljudel WiFi kaameratel on ka mitmeid erifunktsionaalsusi, mis teevad lapse jälgimise lihtsamaks:

  • Kahepoolne heli - saate oma lapsega läbi kaameraga ka suhelda olles tema juurest eemal
  • Teavitused - kui kaamera tuvastab heli või liikumise, siis saadetakse ka vastav teade nutitelefoni
  • Salvestada video - nii jäävad kõik tähtsad momendid alles
  • Liiguta kaamerat distantsilt - läbi telefoni liiguta kaamerat üles, alla, vasakule ja paremale, et liikuv laps alati videopilti püüda
  • Öörežiim - jälgi last ka pimedas toas öösel

Nutiseadmega kaamera jälgimisel peaks arvestama, et kui keegi teile lapse jälgimise ajal helistab, siis te ei saa videopilti samaaegselt jälgida. Vanemate laste puhul see ilmselt suureks probleemiks ei ole kui videopilt mõneks ajaks kaob. Küll aga beebide puhul võib iga sekund olla elu hinnaga ja seetõttu tuleb olla tähelepanelik.

Kindlasti on vaja enne ostmist veenduda, et internetiühendus kodus oleks piisavalt hea. Hea ühendus tagab tõrkevaba video edastuse ning minimaalse latentsuse (viivitus kaamera ja ekraani vahel). Kui pilt hakib või viivitus on väga suur, siis ei pruugi te saada parimat ülevaadet lapsega toimuvast.

Lemmiklooma jälgimine WiFi kaameraga

Kas olete kunagi mõelnud, et millega teie koer või kass tegeleb kui te parasjagu kodust eemal olete? Me kõik armastame oma lemmikloomi ja tahame veenduda, et neil läheb hästi ka siis, kui me ei saa nendega koos olla. Siin võib abiks olla WiFi lemmikloomakaamera.

Koer lamab kott-toolil

Kindlasti on palju kindlam tunne jätta oma lemmik üksi koju, kui sa saad läbi nutiseadme igalt poolt näha, millega ta hetkel tegeleb. Nii on kohe selge pilt ees, kas lemmikloomal on kõht tühi, vajab ta abi või tunneb ennast lihtsalt üksikuna.

Lisaks toetavad osad kaamerad ka kahepoolset heli. Nii saate oma koera või kassiga läbi kaamera rääkida ning käskida tal näiteks diivani pealt maha tulla.

On olemas ka spetsiaalselt loomadele mõeldud kaamerad, millel on väga huvitavaid lisafunktsioone. Näiteks suudavad mõned kaamerad käskluse peale maiuseid väljastada ja osadel on sisseehitatud laser, et mängida distantsilt oma kassiga. Muidugi on sellised erilised kaamerad oluliselt kallimad tavalistest WiFi kaameratest ja siinkohal peab iga lemmikloomaomanik oma rahakotti vaatama ning otsustama, kas need lisavigurid on seda väärt.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt võib öelda, et WiFi kaameratel on palju rohkem võimalusi kasutamiseks kui võib-olla esimese hooga pähe tuleb. Eeltoodud kasutusalad on kõigest osa kõigist võimalustest, mida kaamerad suudavad pakkuda. Taskukohased hinnad ja lihtne seadistus muudab WiFi kaamera kättesaadavaks kõigile. Kindel on see, et kaamera kasutamine tagab olenemata kasutusalast meelerahu nii kodu omanikule kui lapsevanemale.

Kui soovite hea hinnaga ja kvaliteetset WiFi kaamerat, siis võite vaadata ka meie e-poodi. Pakume kiire tarnega (tavaliselt 1-3 tööpäeva) ja rikkalike funktsioonidega tooteid.

Ole kursis parimate pakkumistega!

Liitudes meie uudiskirjaga, olete alati kursis parimate pakkumiste ning uudistoodetega.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram