Miks valida kaameraga beebimonitor?

Olles valimas enda beebi või väikelapse jaoks õiget beebimonitori, võib lai valik erinevate funktsioonidega tooteid tekitada segadust. Üheks kõige suuremaks erinevuseks monitoride vahel on kaamera olemasolu. Läbi kaamera on võimalik lisaks helile jälgida ka oma lapse tegemisi videopildi vahendusel, mis on paljude värskete lapsevanemate jaoks väga oluline lisafunktsioon. Järgnevalt räägime lähemalt kaameraga beebimonitoride plussidest ja miinustest.

Kaameraga beebimonitori eelised

Oleme lapsevanematelt kokku kogunud erinevad argumendid ja mõtted, miks on nemad valinud just kaameraga beebimonitori.

HM136 beebimonitor koos kaameraga
HeimVision HM136
  • Võimalus beebi une ajal viibida teises ruumis ja olla samaaegselt veendunud, et temaga on kõik hästi. Kaamerapilt tagab meelerahu ning tunned end justkui olevat lapse kõrval. Saad soovi korral jälgida igat tema liigutust ning ära jääb ainult heli põhjal järelduste tegemine.
  • Monitorist kostuva hääle peale saate kiirelt ekraanilt vaadata, kas on tarvis lapsele appi minna või häälitses ta lihtsalt läbi une. Ilma videopildita võib juhtuda, et segate oma pisikest ilmaasjata ning tema uni võib olla häiritud. Me kõik teame, kui tähtis on uni lapsele ning ka lapsevanemale puhkamiseks või muude tegevustega tegelemiseks.
  • Lämbumisohtu sattunud laps ei pruugi teha häält - kaamera vahendusel on näha, kui laps on hädas ja vajab kiiresti abi. Sellistel juhtudel on vaja reageerida koheselt, sest iga sekund võib olla elulise tähtsusega. Lisaks on beebid ja väikelapsed väga ettearvamatud ja võivad tegutseda nii vaikselt, et seda ei ole tihtipeale läbi monitori kuulda. Kaamerapildi vahendusel saate iga hetk mugavalt jälgida, kas kõik on korras.
  • Ainult heli põhjal ei ole võimalik alati aru saada, kas laps on ohus või mitte. Kaamerata beebimonitorist kuuled vaid sahinat ja sellele järgnevat vaikust, millest ei saa alati järeldada, mida laps tegi. Kas ta keeras lihtsalt magades külge või jäi mõne voodis oleva eseme (tekk, madrats, voodipehmendus jne) vahele nägupidi kinni ega ole võimeline häält tegema ja vajab kiiresti vanema abi.
  • Vahel magavad lapsed vanemate voodis, kust on oht alla kukkuda. Läbi beebimonitori kaamera saad lapse ärkamisest teada ka siis, kui ta häält ei tee.
  • Koduloomade olemasolu - on juhtunud palju kurbade tagajärgedega õnnetusi, kui näiteks kass asetab end piimalõhnalise sooja beebi peale magama. Läbi kaamerapildi lapse und jälgides saab lapsevanem olla veendunud, et nii ei juhtu.

Mis on kaameraga beebimonitori miinused?

Lapse jälgimine videopildi vahendusel tagab lapsevanemale meelerahu, kuid kindlasti tuleks enne ostu tegemist kaaluda ka miinuspooli.

Britton BC-50
Britton BC-50
  • Kaameraga monitorid on kallimad kui tavalised "raadiosaatja" funktsiooniga tooted. See tuleneb sellest, et kaamera ning ekraani komponendid on oluliselt kulukamad kui tavalisel monitoril. Kui teie eelarve on väga väike, siis võib osutuda lihtne "raadiosaatja" monitor paremaks valikuks. Kindlasti on raadiosaatja parem valik, kui üldse mitte monitori omamine.
  • Kui ainult heliga monitoritel saab nii lapse kui lapsevanema poolset osa kasutada akuga, siis kaameraga monitorid peavad olema üldjuhul ühendatud juhtmega vooluvõrku. Alternatiivina saab kasutada ka akupanka, mis lubab kaamera paigutada elektripistikust kaugemale. Monitori ekraani osa töötab enamasti siiski akutoitel ning ei vaja pidevat ühendust.
  • Ekraani aku kestab vähem kui ainult heliga "raadiosaatja" osa. Videopildi kuvamine on palju ressursinõudlikum ning seetõttu saab ka aku kiiremini tühjaks. Samas on paljudel kaameraga monitoritel aku säästmise režiim. Nimelt aktiveeritakse ekraan alles siis, kui kaamera poolel tuvastatakse heli. Nii on võimalik aku kestvust oluliselt pikendada.
  • Osadel kaameratel on väga halb videopilt, mistõttu on raske aru saada, millega laps parasjagu tegeleb. Soovitame valida monitor, mis edastab kõrge resolutsiooniga kvaliteetset pilti. Hea pildiga kaameralt on võimalik ära näha ka näiteks lapse hingamine.

Kumba siis valida?

Meie soovitus on alati valida kaameraga beebimonitor, sest videopilt annab võrreldes tavalise pildita monitoriga oluliselt kiiremini ja rohkem informatsiooni teie lapse kohta. Lisaks saate lapsevanemana rahuliku südamega nautida "oma aega", sest väikse lapse kõrvalt peab jääma ka aega iseendale. Me oleme kindlad, et hoida kokku natuke raha lapse turvalisuse ja enda meelerahu pealt ei ole mõistlik otsus.

Kui soovid mõistliku hinnaga kvaliteetset kaameraga beebimonitori, siis võid vaadata ka meie e-poodi. Pakume kiire tarnega (tavaliselt 1-3 tööpäeva) ja rikkalike funktsioonidega monitore.

Ole kursis parimate pakkumistega!

Liitudes meie uudiskirjaga, olete alati kursis parimate pakkumiste ning uudistoodetega.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram