Noorte emade lood - Beebimonitori tähtsus lapse esimesel eluaastal

Esmakordselt lapsevanemaks saades võib silme eest kirjuks võtta suur infoküllus ja asjade hulk, mida kõike beebi jaoks vaja on. Tänapäeval on valikud lõputud ja see teeb otsuste langetamise veel eriti keeruliseks. Nagu ka kõiki teisi beebidele vajalikke esemeid on saadaval tohutus valikus, laieneb aina enam turul ka beebimonitoride valik. Beebimonitori olulisusest räägivad värsked emad Sirle (25) ja Kaie (28), kelle sõnul tegi kaameraga beebimonitori kasutuselevõtmine nende elu palju kergemaks.

Noore ema Sirle lugu

"Beebimonitor on üks nendest asjadest, mille vajalikkusest ei pruugi enne lapse sündi aru saada. Võid ju mõelda küll, et paned oma väikse beebi kõrvaltuppa magama ja küll kuuled, kui ta ärkab. Reaalsuses oli asi aga hoopis teisiti, vähemalt minu jaoks" alustab juttu praeguseks 6-kuuse Mia ema Sirle.

"Pidevalt olid peas muremõtted, et kas tal on ikka kõik hästi, kas ta hingab, ega ta oksendanud ei ole. Suure muretsemise tõttu käisime teda pidevalt kontrollimas ja segasime sellega tema und".

Sirle (25), 6-kuuse Mia ema

"Mia on minu esimene laps. Kui ta sündis, ei raatsinud ma teda hetkekski enda silma alt ära lasta. Esimestel elunädalatel, kui beebid enamuse ajast magavad, magas ta minu süles või beebipesas, mis oli diivanil minu kõrval. Nii väikseid beebisid veel ümbritsev melu ei häiri. Mida vanemaks Mia sai, seda kergemini ta ärkas ja tuli aeg viia ta igapäevamelust eemale oma tuppa, et ta rahus magada saaks. Sel hetkel sain aru, et meie kodust on puudu beebimonitor. Ei mina ega lapse isa saanud rahus omi asju teha, kui beebi üksi omas toas magas. Pidevalt olid peas muremõtted, et kas tal on ikka kõik hästi, kas ta hingab, ega ta oksendanud ei ole. Suure muretsemise tõttu käisime teda pidevalt kontrollimas ja segasime sellega tema und. Oli aeg hakata tegema uurimistööd - milline beebimonitor valida? Ilma selleta me enam hakkama ei saanud. Valikuid oli seinast seina igas hinnaklassis".

Beebitüdruk magab

Sirle ja tema elukaaslane valisid pisitütre une valvamise jaoks kaameraga beebimonitori. Sellel oli mitmeid põhjuseid - peamine neist suur hirm, et laps oksendab ja lämbub. "Otsustasime kaameraga beebimonitori kasuks, kuna Mial esines sageli piima tagasiheidet ja seda ka une ajal. Kartsime, et tavalisest kaamerata monitorist me südamerahu ei saaks, kuna lämbumise ajal laps tavaliselt häält ei tee".

"Enam ei pidanud me lapse pärast muretsema, ei istunud une ajal tema voodi kõrval ega seganud pideva kontrollimisega beebi und".

Sirle (25), 6-kuuse Mia ema

Peale beebimonitori kasutuselevõtmist läks pisikese Mia vanemate elu koheselt kergemaks. "Monitori kasutuselevõtmisest oli meile suur abi. Enam ei pidanud me lapse pärast muretsema, ei istunud une ajal tema voodi kõrval ega seganud pideva kontrollimisega beebi und. Sättisime beebimonitori kaamera voodi kõrvale kummutile ja tänu heale videopildile nägime selgelt vanemapoolselt beebimonitori ekraanilt, kuidas Mia rahus magab ja ilusti hingab. Vanemapoolse ekraani saab ilusti asetada näiteks diivanile või kapile enda kõrvale. Ekraani ei ole vaja pingsalt jälgida, piisab, kui see on vaateulatuses, et silmanurgast last näha oleks ja saab vahepeal kiire pilgu heita, et lapse heaolus veenduda. Beebimonitorist on kuulda ka iga pisemat heli ja sahinat, mille kostudes on samuti hea koheselt ekraanile pilk peale heita".

"Kolmekuuselt hakkas Mia end kõhuli keerama ja sel perioodil tõdesin taas, et kaameraga beebimonitor on täiesti hädavajalik"

Sirle (25), 6-kuuse Mia ema

"Kolmekuuselt hakkas Mia end kõhuli keerama ja sel perioodil tõdesin taas, et kaameraga beebimonitor on täiesti hädavajalik. Laps keeras end läbi une pidevalt kõhuli ja sageli nii, et oli näoga otse madratsis. Esialgu oli selline vaatepilt väga ehmatav ja tekitas muret, et kas laps ikka saab hingata. Õnneks beebimonitori ekraanilt oli ilusti keha liikumist näha - lapsega oli kõik hästi ja ta hingab tavapäraselt. Ilma beebimonitorita oleksin suure tõenäosusega enda rahustuseks lapse une ajal tema kõrval valvanud ja kõik kodused toimetused oleks tegemata".

Kaie kogemus kasvatades oma esimest last

Noore ema Kaie (28) esiklaps, 11-kuune pisitüdruk Marta, armastab väga vankris magamist. Marta esimestel elukuudel veetis Kaie palju aega vankriga jalutades, sest laps magas niimoodi kõige paremini. Kui Marta sai 8-kuuseks, siis talle enam liikuvas vankris magamine ei sobinud, seega hakkas ta oma unesid veetma rõdul seisvas vankris. Kui varasemalt jalutades oli väike Marta koguaeg ema valvsa silma all, siis rõdule magama kolides soovis Kaie lapse uneaega millekski muuks kui lapse valvamiseks kasutada.

"Hoidsin küll rõdu ust lahti, et lapse ärkamist kuuleksin, kuid leidsin end siiski pidevalt rõdu poole piilumast ja muretsemast, et äkki ma ei kuule, kui tal mingi probleem tekib. Kiiresti sain aru, et enda meelerahu ja lapse heaolu huvides on kiiremas korras vaja beebimonitor soetada".

Kaie (28), 11-kuuse Marta ema

"Marta kolis rõdule magama ja lõpuks sain ma kaua oodatud oma aega, et rahus telekat vaadata ja muid koduseid toimetusi teha. Vähemalt nii ma esialgu arvasin" räägib Kaie. "Hoidsin küll rõdu ust lahti, et lapse ärkamist kuuleksin, kuid leidsin end siiski pidevalt rõdu poole piilumast ja muretsemast, et äkki ma ei kuule, kui tal mingi probleem tekib. Kiiresti sain aru, et enda meelerahu ja lapse heaolu huvides on kiiremas korras vaja beebimonitor soetada. Õnnetusi juhtub pidevalt ja leian, et parem on karta, kui hiljem kahetseda. Nii pisikestel lastel peaks olema vanema täielik järelvalve ka une ajal ja seda eriti juhul, kui nad magavad eraldi toas, õues või rõdul".

"Olen veendunud, et monitori kasutamine on meie peres ära hoidnud mitmeid õnnetusi".

Kaie (28), 11-kuuse Marta ema

"Olen veendunud, et monitori kasutamine on meie peres ära hoidnud mitmeid õnnetusi. Näiteks on Marta end korduvalt rõdul vankririhmade vahelt üritanud välja päästa. Ta teeb seda väga vaikselt ja kui monitori olemasoluta oleks ta ilmselt korduvalt vankrist välja kukkunud. Kuna ta on viimasel ajal ka ronimise vastu hakanud huvi tundma, siis peab rõdul magavat last veel erilise hoolega jälgima, et ei juhtuks kõige hirmsamat õnnetust. Ilma kaamerapildita monitori kasutades võib kergelt segamini ajada tuule või muu taustamüra ja lapse vaikse nokitsemise vankririhmade avamise kallal".

Noorte emade lugude kokkuvõte

Ainult heliga beebimonitoritel saab tavaliselt nii lapse kui ka vanema poolset osa kasutada mugavalt akuga. Kaameraga beebimonitoride puhul peab aga lapsepoolne kaameraga pool enamasti olema ühendatud juhtmega vooluvõrku. Tihtilugu arvatakse automaatselt, et sellist beebimonitori saab kasutada vaid toas pistiku lähedal ja õues vankris magava lapsega ei ole kaameraga beebimonitorist abi. Tegelikult nii ei ole - väga mugavalt saab õues, rõdul või lihtsalt elektripistikust kaugel olles kasutada kaameraga beebimonitori puhul akupanka. Tänu akupangale saab kaameraga beebimonitori mugavalt igal pool ja igal ajal kasutada. Monitori vanemapoolne ekraani osa töötab enamasti akuga ning ei vaja pidevat ühendust.

Kui soovid mõistliku hinnaga kvaliteetset kaameraga beebimonitori, siis võid vaadata ka meie e-poodi. Pakume kiire tarnega (tavaliselt 1-3 tööpäeva) ja rikkalike funktsioonidega monitore.

Ole kursis parimate pakkumistega!

Liitudes meie uudiskirjaga, olete alati kursis parimate pakkumiste ning uudistoodetega.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram